Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reakce a reference

12/2018

Ze tmy do světla

Nápad na copánky přišel náhle, na pobytu ve tmě na Slovensku. Celý den jsem si zaplétala copánky, a nevěděla jsem proč.... Po pobytu ve tmě jsem objevila Péti webovky a nápad byl dokreslen. Měly jsme tak pozitivně laděný telefonát, že jsem se nemohla dočkat na naše první setkání a samozřejmě pletení a nový účes. Pleteni a úprava barev jí jde na jedničku. Je znát, že už se tomu věnuje nějaký pátek. Všem moc doporučuji. Kamila

kamca-modre.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.8.2015

Moje malá letní revoluce

je září, podzim se začíná pomalu hlásit a já rozplétám svých 141 copánků  Stalo se pro mě už tradicí, že každý rok na přelomu května/června svěřím svoje kudrliny Pétě, která mě na pár měsíců změní k nepoznání. V minulosti jsem byla „pokusným králíčkem“ a nechávala si dělat různé variace jen z mých vlasů nebo pár copánků síly z kanekalonu. Potom se ve mně cosi zlomilo a já toužila zkusit víc. Vzpomínám si na mé první copánky po celé hlavě. Nebyla a není to jen vizuální změna, i když se to tak může zdát a u spousty lidí se setkávám dokonce s nepochopením a negativními reakcemi. Copánky se pro mě staly malou letní revolucí a krásným úsekem roku. Společně s vlasy do nich nechávám zaplétat sílu, pozitivní myšlení, odvahu a sebejistotu. Ať zní tyto věty jakkoliv pateticky, chci všem, kdo uvažují o takové změně říci: Neváhejte! Vykašlete se na to, jestli se společnosti něco líbí nebo nelíbí. Řiďte se tím, co cítíte a považujete za správné. Poslouchejte svůj vnitřní hlas a nebojte se. Při nejhorším jsou to přece jenom vlasy :-)…a zároveň nejsou. O tom to je. MMoje malá letní revoluce

je září, podzim se začíná pomalu hlásit a já rozplétám svých 141 copánků  Stalo se pro mě už tradicí, že každý rok na přelomu května/června svěřím svoje kudrliny Pétě, která mě na pár měsíců změní k nepoznání. V minulosti jsem byla „pokusným králíčkem“ a nechávala si dělat různé variace jen z mých vlasů nebo pár copánků síly z kanekalonu. Potom se ve mně cosi zlomilo a já toužila zkusit víc. Vzpomínám si na mé první copánky po celé hlavě. Nebyla a není to jen vizuální změna, i když se to tak může zdát a u spousty lidí se setkávám dokonce s nepochopením a negativními reakcemi. Copánky se pro mě staly malou letní revolucí a krásným úsekem roku. Společně s vlasy do nich nechávám zaplétat sílu, pozitivní myšlení, odvahu a sebejistotu. Ať zní tyto věty jakkoliv pateticky, chci všem, kdo uvažují o takové změně říci: Neváhejte! Vykašlete se na to, jestli se společnosti něco líbí nebo nelíbí. Řiďte se tím, co cítíte a považujete za správné. Poslouchejte svůj vnitřní hlas a nebojte se. Při nejhorším jsou to přece jenom vlasy :-)…a zároveň nejsou. O tom to je. Mnohým se můžou zdát takové experimenty zbytečné, ale můžu potvrdit, že společně se změnou účesu ke každému dorazí i změna v psychice. Záleží jen na lidech, co jsou ochotni přijmout a co ne. Mě díky copánkům vždy opustí jakási upjatost, mám pocit větší svobody, cítím se víc žensky, jsem více bezprostřední a pozitivně vyladěná. Často když o tom přemýšlím, směju se nad tím, jak málo stačí, aby se člověk cítil jinak, aby najednou byl jinak naladěný, jinak přemýšlel a žil. Stačí si jen sednout a nechat Aminetu kouzlit. Teď když už mám zpět svoji blonďatou hřívu, začíná u mě znovu režim těšení na další letní revoluci. Mám to v sobě tak nastavené, že si během roku copánky nenechávám, ale nezáleží na tom v jakém měsíci nebo dni si je člověk nechá udělat. Záleží jen na tom, jestli chce. Jestli chce strávit den s krásnou osobu, která ho obohatí už jen svoji čirou přítomností a jako bonus mu změní účes

Mohla bych napsat tisíc slov a stejně cítím, že není v mých silách s nimi vyjádřit, jak moc si vážím Aminety i toho co dělá. Proto vám potencionálním zájemcům nezbývá nic jiného než to zkusit. Objevujte sami sebe, opravdu to stojí za to!

nejvěrnější usměvavá zákaznice Ája nohým se můžou zdát takové experimenty zbytečné, ale můžu potvrdit, že společně se změnou účesu ke každému dorazí i změna v psychice. Záleží jen na lidech, co jsou ochotni přijmout a co ne. Mě díky copánkům vždy opustí jakási upjatost, mám pocit větší svobody, cítím se víc žensky, jsem více bezprostřední a pozitivně vyladěná. Často když o tom přemýšlím, směju se nad tím, jak málo stačí, aby se člověk cítil jinak, aby najednou byl jinak naladěný, jinak přemýšlel a žil. Stačí si jen sednout a nechat Aminetu kouzlit. Teď když už mám zpět svoji blonďatou hřívu, začíná u mě znovu režim těšení na další letní revoluci. Mám to v sobě tak nastavené, že si během roku copánky nenechávám, ale nezáleží na tom v jakém měsíci nebo dni si je člověk nechá udělat. Záleží jen na tom, jestli chce. Jestli chce strávit den s krásnou osobu, která ho obohatí už jen svoji čirou přítomností a jako bonus mu změní účes

Mohla bych napsat tisíc slov a stejně cítím, že není v mých silách s nimi vyjádřit, jak moc si vážím Aminety i toho co dělá. Proto vám potencionálním zájemcům nezbývá nic jiného než to zkusit. Objevujte sami sebe, opravdu to stojí za to!

nejvěrnější usměvavá zákaznice Ája

dotek-tyrkysoveho-more.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.3.2013

Copánková magie

Jedním z těch okamžiků, kdy jsem za copánky nesmírně vděčná, jsou rána. Jak vstanu, tak jdu. A pořád mi to sluší.

Když jsem je měla poprvé, překvapilo mě, co všechno si na hlavě můžu vytvořit. S copánky můžete vypadat stejně rozpustile jako elegantně. Baví mě experimentovat a zkoušet. Lidé, kteří nad copánky váhají, se často děsí toho, že v nich nebudou vypadat dobře, že se jim zničí vlasy a podobné nesmysly. Moje vlastní zkušenost praví, že v copáních nebudete vypadat blbě. To nejde. V copáncích jste to vy. Nikdo jiný. A vlasy? Často se zapomíná, že právě o ně v jakékoli podobě, copánky nevyjímaje, musíte adekvátně pečovat. Třeba tím, že pijete dost kvalitních tekutin, protože vlasy je potřeba zalévat. Co se další péče týče, na rady zkušenějších používám březový šampon a nechodím spát s mokrou hlavou. Copánky nepotřebují mýt denně, ale jinak se o ně staráte jako o normální vlasy. Další věc, na kterou nedám dopustit, jsou oleje. Kokosový používám v prvních dnech, kdy jsou copánky ještě hodně utažené, kůže je odhalenější a je třeba copánky dobře promastit a vyživit. Po týdnu nastupuje můj milovaný jasmínový olej. Vtírám ho do vlasů denně. Velmi se mi to osvědčilo i v tom, že jakmile copánky musím sundat, vlasy se velmi rychle vzpamatují.

Obecně pečovat o sebe je příjemné a copánky vás k tomu nenápadně ponoukají. Nikdy jsem je nebrala jen jako módní záležitost. S copánky mi do života přišly vjemy mnohem hlubší.

Když s nimi čerstvě žijete, cítíte se dobře. Víte, že vám to sluší. Líbí se vám pohled do zrcadla a tak nějak se obecně víc smějete. Tenhle nárůst pozitivní energie pocítíte prakticky okamžitě. Lidi se na vás taky víc smějí, muži se za vámi otáčejí a často neváhají zdůraznit, jak se jim líbíte. Obecně se vám najednou s lidmi lépe komunikuje. Snad je to proto, že jste sami se sebou v pohodě, v sobě jste si jistí a ostatní díky tomu vidí a vnímají, jak záříte. A je jim ve vaší přítomnosti dobře.  Když mám copánky, svět se mi nevrhá k nohám, ale díky tomu, že jsem v sobě šťastná, mi jde mílovými kroky naproti.    

Vlastně s nimi nemám jedinou negativní zkušenost nebo zážitek. Ne, rozhodně nevyřeší vaše problémy. Ale pomůžou vám objevit svou ryzost, krásu, která se nedá jen tak schovat, divokost, která rozbijí skořápku rutiny a zabředlosti. Lidi se na vás smějí, protože se jim líbí, co vidí. Vy jim úsměv oplácíte a tak se navzájem obdarovávají úplně cizí lidé lepším pocitem a hezčím dnem.

Když jdu po ulici, lidi nevidí moje copánky. Díky těm copánkům vidí mě. Pokaždé si do nich nechávám zaplétat sílu a odhodlání. Taky radost, kočičí hravost, svůdnost i křekhost vodních víl. Štěstí a pozornost na ty správné lidi ve správný čas. Lásku, protože bez té se prostě žít nedá. Do copánků si krom peříček, rolniček, korálků a malých mincí pro štěstí můžete nechat zaplést vlastně cokoli. Fantazii se meze nekladou. Ani barvám. Copánka prostě dělají radost. Vám i všem kolem. A to je přece taky kouzlo. Možná, kdyby si lidi do svých životů takových kouzel zaplýtali víc, byl by svět o něco hezčí místo na žití.

Já tomu věřím. Určitě to neznamená, aby si udělali copánky všichni na světě. Jen doufám, že každý, kdo je má, s nimi rozdá tolik radosti, že ostatní už jednoduše žádné copánky na to, aby byli svoji, potřebovat nebudou.

Raila - herečka a tanečnice 

blue-magic-braids.jpg