Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Reakce a reference

12/2018

Ze tmy do světla

Nápad na copánky přišel náhle, na pobytu ve tmě na Slovensku. Celý den jsem si zaplétala copánky, a nevěděla jsem proč.... Po pobytu ve tmě jsem objevila Péti webovky a nápad byl dokreslen. Měly jsme tak pozitivně laděný telefonát, že jsem se nemohla dočkat na naše první setkání a samozřejmě pletení a nový účes. Pleteni a úprava barev jí jde na jedničku. Je znát, že už se tomu věnuje nějaký pátek. Všem moc doporučuji. Kamila

kamca-modre.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.8.2015

Moje malá letní revoluce

je září, podzim se začíná pomalu hlásit a já rozplétám svých 141 copánků  Stalo se pro mě už tradicí, že každý rok na přelomu května/června svěřím svoje kudrliny Pétě, která mě na pár měsíců změní k nepoznání. V minulosti jsem byla „pokusným králíčkem“ a nechávala si dělat různé variace jen z mých vlasů nebo pár copánků síly z kanekalonu. Potom se ve mně cosi zlomilo a já toužila zkusit víc. Vzpomínám si na mé první copánky po celé hlavě. Nebyla a není to jen vizuální změna, i když se to tak může zdát a u spousty lidí se setkávám dokonce s nepochopením a negativními reakcemi. Copánky se pro mě staly malou letní revolucí a krásným úsekem roku. Společně s vlasy do nich nechávám zaplétat sílu, pozitivní myšlení, odvahu a sebejistotu. Ať zní tyto věty jakkoliv pateticky, chci všem, kdo uvažují o takové změně říci: Neváhejte! Vykašlete se na to, jestli se společnosti něco líbí nebo nelíbí. Řiďte se tím, co cítíte a považujete za správné. Poslouchejte svůj vnitřní hlas a nebojte se. Při nejhorším jsou to přece jenom vlasy :-)…a zároveň nejsou. O tom to je. Mnohým se můžou zdát takové experimenty zbytečné, ale můžu potvrdit, že společně se změnou účesu ke každému dorazí i změna v psychice. Záleží jen na lidech, co jsou ochotni přijmout a co ne. Mě díky copánkům vždy opustí jakási upjatost, mám pocit větší svobody, cítím se víc žensky, jsem více bezprostřední a pozitivně vyladěná. Často když o tom přemýšlím, směju se nad tím, jak málo stačí, aby se člověk cítil jinak, aby najednou byl jinak naladěný, jinak přemýšlel a žil. Stačí si jen sednout a nechat Aminetu kouzlit. Teď když už mám zpět svoji blonďatou hřívu, začíná u mě znovu režim těšení na další letní revoluci. Mám to v sobě tak nastavené, že si během roku copánky nenechávám, ale nezáleží na tom v jakém měsíci nebo dni si je člověk nechá udělat. Záleží jen na tom, jestli chce. Jestli chce strávit den s krásnou osobu, která ho obohatí už jen svoji čirou přítomností a jako bonus mu změní účes

Mohla bych napsat tisíc slov a stejně cítím, že není v mých silách s nimi vyjádřit, jak moc si vážím Aminety i toho co dělá. Proto vám potencionálním zájemcům nezbývá nic jiného než to zkusit. Objevujte sami sebe, opravdu to stojí za to!

nejvěrnější usměvavá zákaznice Ája

dotek-tyrkysoveho-more.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.3.2013

Copánková magie

Jedním z těch okamžiků, kdy jsem za copánky nesmírně vděčná, jsou rána. Jak vstanu, tak jdu. A pořád mi to sluší.

Když jsem je měla poprvé, překvapilo mě, co všechno si na hlavě můžu vytvořit. S copánky můžete vypadat stejně rozpustile jako elegantně. Baví mě experimentovat a zkoušet. Lidé, kteří nad copánky váhají, se často děsí toho, že v nich nebudou vypadat dobře, že se jim zničí vlasy a podobné nesmysly. Moje vlastní zkušenost praví, že v copáních nebudete vypadat blbě. To nejde. V copáncích jste to vy. Nikdo jiný. A vlasy? Často se zapomíná, že právě o ně v jakékoli podobě, copánky nevyjímaje, musíte adekvátně pečovat. Třeba tím, že pijete dost kvalitních tekutin, protože vlasy je potřeba zalévat. Co se další péče týče, na rady zkušenějších používám březový šampon a nechodím spát s mokrou hlavou. Copánky nepotřebují mýt denně, ale jinak se o ně staráte jako o normální vlasy. Další věc, na kterou nedám dopustit, jsou oleje. Kokosový používám v prvních dnech, kdy jsou copánky ještě hodně utažené, kůže je odhalenější a je třeba copánky dobře promastit a vyživit. Po týdnu nastupuje můj milovaný jasmínový olej. Vtírám ho do vlasů denně. Velmi se mi to osvědčilo i v tom, že jakmile copánky musím sundat, vlasy se velmi rychle vzpamatují.

Obecně pečovat o sebe je příjemné a copánky vás k tomu nenápadně ponoukají. Nikdy jsem je nebrala jen jako módní záležitost. S copánky mi do života přišly vjemy mnohem hlubší.

Když s nimi čerstvě žijete, cítíte se dobře. Víte, že vám to sluší. Líbí se vám pohled do zrcadla a tak nějak se obecně víc smějete. Tenhle nárůst pozitivní energie pocítíte prakticky okamžitě. Lidi se na vás taky víc smějí, muži se za vámi otáčejí a často neváhají zdůraznit, jak se jim líbíte. Obecně se vám najednou s lidmi lépe komunikuje. Snad je to proto, že jste sami se sebou v pohodě, v sobě jste si jistí a ostatní díky tomu vidí a vnímají, jak záříte. A je jim ve vaší přítomnosti dobře.  Když mám copánky, svět se mi nevrhá k nohám, ale díky tomu, že jsem v sobě šťastná, mi jde mílovými kroky naproti.    

Vlastně s nimi nemám jedinou negativní zkušenost nebo zážitek. Ne, rozhodně nevyřeší vaše problémy. Ale pomůžou vám objevit svou ryzost, krásu, která se nedá jen tak schovat, divokost, která rozbijí skořápku rutiny a zabředlosti. Lidi se na vás smějí, protože se jim líbí, co vidí. Vy jim úsměv oplácíte a tak se navzájem obdarovávají úplně cizí lidé lepším pocitem a hezčím dnem.

Když jdu po ulici, lidi nevidí moje copánky. Díky těm copánkům vidí mě. Pokaždé si do nich nechávám zaplétat sílu a odhodlání. Taky radost, kočičí hravost, svůdnost i křekhost vodních víl. Štěstí a pozornost na ty správné lidi ve správný čas. Lásku, protože bez té se prostě žít nedá. Do copánků si krom peříček, rolniček, korálků a malých mincí pro štěstí můžete nechat zaplést vlastně cokoli. Fantazii se meze nekladou. Ani barvám. Copánka prostě dělají radost. Vám i všem kolem. A to je přece taky kouzlo. Možná, kdyby si lidi do svých životů takových kouzel zaplýtali víc, byl by svět o něco hezčí místo na žití.

Já tomu věřím. Určitě to neznamená, aby si udělali copánky všichni na světě. Jen doufám, že každý, kdo je má, s nimi rozdá tolik radosti, že ostatní už jednoduše žádné copánky na to, aby byli svoji, potřebovat nebudou.

Raila - herečka a tanečnice 

blue-magic-braids.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Čarokrásno

(Terka, 11. 12. 2021 19:02)

Někdy prostě víte, že něco potřebujete. A z myšlenky je pouhý krok, který vas dovede tam, kam máte dojít. Můžeme to nazyvat různě..intuice, osud, vesmír. Tolik slov můžeme použít, proto prejdu rovnou k mé zkušenosti :) rozhodla jsem se kontaktovat Péťu Aminetu, která je úžasná a vnímavá. Netrvalo dlouho a vcitila se do mých potřeb, kromě precizně umotanych copanku, jsem si odnesla i neco, co se neda zaplatit žádnými penězi. Skvělý pocit, kouzlo a energii, která vas naplní od hlavy az k patě. Protože mam husté vlasy, vedela jsem, ze nase cesty se musí zkřížit i po druhé. Domluva a ochota cestovat je další ctnost, kterou Péťa má, krom mnoho dalších :-) proto pokud toužíte po změně, ktera bude opravdová, neváhejte s kontaktem právě s Petou. Kromě krásných copanu, získáte i neco navíc. Ráda jsem te poznala a doufám, ze se naše cesty opět zkříží!

Pletení a čarování

(Hannae, 19. 9. 2021 22:53)

Děkuji ti krásná dobrá a moudrá vílí šamanko za tvou úžasnou magickou podporu, energii a sílu k plnění záměrů, kterou jsi mi již dvakrát vpletla do vlasů, vdýchla do duše. Děkuji za to že jsi taková jaká jsi. Mě copánky a dredy jsou už mou nedílnou součástí a spojením s mým vyšším já. Pomáháš mi plnit si sny a přání. Jsem šťastná a děkuji vesmíru za to že svedl naše cesty dohromady a já mohu věřit že zázraky se dějí a sny se stávají realitou.

Copánková radost

(Pavlína, 17. 9. 2021 13:14)

K nápadu nechat si zaplést copánky mě přivedla kamarádka, která si je nechala u Aminety zaplést. Nejdřív jsem měla pochybnosti, jak na ní ty copánky budou vypadat, jestli to nebude příliš nápadné, příliš divoké, ale když jsem poprvé kamarádku s copánky uviděla, byla jsem okamžitě nadšená. A okamžitě jsem se rozhodla, že je chci taky.
Copánky totiž vypadají na každé ženě bez ohledu na věk, typ ženy či styl oblékání naprosto přirozeně a skvěle. Hned po prvním zapletení jsem cítila sama u sebe vnitřní radost, měla jsem chuť tancovat, radovat se, smát se. To všechno kouzelné šamanské copánky od Aminety umějí. A zvlášť v současné době mi právě ta copánková radost a bezstarostnost připadají hodně důležité. Amineta se umí úžasné na každou klientku či klienta nacítit a vybere přesně ty barvy, které přesně danému člověku sedí. A navíc si každý může nechat vplést do copánků svá přání.
Byla jsem zvědavá, jaké budou reakce na moje nové copánky. Překvapilo mě, že všechny reakce byly pozitivní a všem se copánky líbily. Mám pocit, že copánky vyvolávají radost nejen v jejich nositelce, ale i v jejím okolí. Což je skvělé :-)
Copánky jsou opravdu úžasné. Navíc se snadno udržují, nepotřebují žádnou speciální péči. A když splní svůj úkol, tak se jednoduše rozpletou a můžou se naplést nové copánky s novou energií radosti.
Jsem moc ráda, že jsem tě Aminetko potkala a zařadila jsem si tě mezi své úžasné kamarádky :-)

Copánková podpora

(Adél, 4. 9. 2021 9:46)

K prvním devíti copánkům a fake dredům jsem přišla na Velikonoce. Chtěla jsem co nejdivočejší barvy, aby podpořily mou radost a vědomí si sama sebe. Nejde to moc popsat, prostě to fungovalo! Měla jsem je dva měsíce a přesně doprovodily můj vnitřní proces. Jsou rituálem, terapií, doprovodnou podporou růstu. Ami je vědomá žena s mnoha zkušenostmi, která se dovede vcítit, naslouchat a říct svůj vhled.

Modré kouzlo

(Hana, 3. 9. 2021 15:45)

Často jsem zahlédla krásné copánkové fotky a úplně mě to okouzlilo.Výzva od Aminetky na bílomodrotyrkysové copánky ...hned jsem využila a jelikož jdu do všeho tak to bylo jasné.Už jsem zkusila různé barevné kombinace a budu se vracet na další.A ta osůbka co to plete?Kouzelná éterická víla co mi zvedla sebevědomí.Ona je to KOUZLO!!!

Ztělesněná fantazie

(Tina, 2. 9. 2021 18:51)

Copánky nejen, že vypadají skvěle...ale ani jsem o pletení vůbec nevěděla! (Pletení je často nepříjemné až bolestivé), slečna se o mě starala vskutku božsky.....
Doporučuju...za ty peníze úžasnej zážitek + dokonalý rasty!

Copanky od Aminety

(Saša, 1. 9. 2021 22:25)

Dekuji za toto setkani..s uzasnou bytosti...dekuji, ze si mi vytvorila prechodove obdobi...z jedne me etapy...do dalsi...splniila mi sen...prozit si knezku..bohyni..zenu..dustojnost..moudrost..tak krasne jsem se citila..dekuji..ze si me k tomu pomohla...dovedla

Děkuju za vše :-*

(Betynka, 1. 9. 2021 20:46)

Díky Aminetko, že mám tu čest Tě znát. Každé naplétaní u Tebe je nádherný šamanský rituál a zároveň boží dámská jízda. Odcházím vždycky plná úžasné energie a i kdybych se přestěhovala na druhý konec republiky, budu na náplety jezdit jen za tebou. Zaplétáš mi nejen dredy a copánky, ale i obrovskou životní sílu, optimismus a ženskou energii, ze které žiju minimálně do dalšího nápletu. Z pletařky ses pro mě stala blízkou kamarádkou, se kterou budu vždy ráda trávit čas. :-*

:-*

(Dagmar, 1. 9. 2021 19:18)

Přišla jsem si pro copánky a odcházela se Zážitkem. Nečekala bych, kolik dalších příjemných rozměrů může mít návštěva kadeřnice. Díky, šamanko, žes mi vstoupila do života, těším se na další povídání a pletení;-)

Vic než jen copánky

(Markéta Prchalová, 1. 9. 2021 11:58)

Vždy si nechávám naplést copánky nebo dready s určitým záměrem a pro jeho posílení a neustálé připomínání ho během každodenního života. Je to pro mé hluboká a rituální transformace, se kterou si nedokážu představit jít za nikým jiným než za Petrou-Aminetou. Ta atmosféra a její energie do procesu vždy vnáší posvátnost, moudrost a plnou podporu a pozornost, zároveň nádherně uzemňuje, tak, jak se ukotvuje záměr do hmoty-naplerených copánků/dreadů <3 <3 <3